İGA
mekanik tesisat

İGA Mühendislik | Isıtma / Doğalgaz Sistemleri

Firmamız doğalgaz kurulum ve uygulama taahhüdü ile sektörde yerini almıştır. Bünyemizde bulunan doğalgaz açma yetkisi olan mühendis kadromuz ile bu görevi yerine getirmekteyiz. Doğalgaz projelendirme, gaz açma ve teknik servis gibi tüketici destekleri firmamızın diğer özellikleri arasında yer almaktadır.

Doğalgaz Tesisatı
Doğalgaz tesisatı kullanım alanı son yıllarda oldukça yaygın hale gelmiştir, bir çok ilin merkezi yaşam alanlarında tercih edilmeye başlanmıştır. Kullanım kolaylığı olarak diğer yakıtlardan daha çok avantajı olan doğalgaz sistemleri, çevre temizliği ve sağlık açısından da son derece avantaj sağlamaktadır. Bunun yanısıra yanma verimi de yüksek olan bu sistemlerin Lpg benzeri patlama tehlikeleri ve basınç tesirleri yoktur. Homojen yapısı sayesinde farklı bölgeleri aynı ısıda tutmanız daha kolay ve uzun sürelidir.

Doğalgaz tesisatı kurulumu son derece önemli ve ciddi bir işlem olup, bilinçsiz kişilere teslim edilmesi halinde kötü sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. YSR Energy olarak keşif, projelendirme, tesisat kurulumu, kontrol, bakım ve onarım aşamalarının tamamında hizmetinizdeyiz.

Şirketimiz doğalgaz ile alakalı her türlü projelendirme ve uygulamaları yapmaktadır. Tecrübeli uzman ve deneyimli ekip arkadaşlarımız keşif aşamasından başlayarak projelendirme uygulama ve iş teslimine kadar bütün süreci tüm dikkatle takip eder ve müşteri memnuniyetine hassasiyet göstererek iş teslimini yapmaktadır.

Ücretsiz Keşif
İGA MÜHENDİSLİK olarak doğalgaz tesisatı kurulacak ev veya iş yerine gelerek ücretsiz keşif yapmaktayız. Evin-binanın yalıtımı, iklim şartları, kullanım suyu ihtiyacı, ısınma alışkanlıkları gibi faktörler uzman ekipler tarafından göz önünde bulundurularak bilgilendirme yapılacak ve tesisat hakkındaki seçenekler için size ihtiyaçlarınız doğrultusunda maksimum ısınma ve minimum tüketim için seçenekler sunulacaktır. Bu seçenekler doğrultusunda fiyatlandırma yapılacaktır.

Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?
Doğalgaz tesisatında kullanılacak kombinin daire için uygun olması , kullanılan redyatörlerin ısıtma alanına yeterli olması , radyatörler için çekilen boru hatlarının çaplarının ısıtma için uygun olması gerekmektedir. İşyerleri için ise , ısıtılacak alan için kullanılan cihazların kapasite ve kw hesaplarının doğru yapılması. Mutfakta kullanılacak yakıcı cihazlara verilecek gazların yeterli olması için boru çaplarının hesaplaması ve uygulamasının doğru yapılması gerekmektedir.

Projelendirme
Doğalgaz tesisatı projelendirme işlemi konfor kriterlerinin belirlenmesi ile başlar, ardından binanızın yapısına uygun olarak sistem seçimi yapılır.

Seçilen sistemin dizaynı, yük hesapları, hava miktarlarının hesaplanması, su miktarlarının hesaplanması, cihaz ve ekipman seçimi, prensip şemalarının hazırlanması, uygulama projelerinin çizimi, proje raporu hazırlanması, teknik şartname hazırlanması, keşif raporunun hazırlanması, işletme ve bakım talimatları, kontrolluk ve müşavirlik işlemleri yapılarak tamamlanır.

Uygulama ve Montaj
Doğalgaz tesisatı kurulum işleminde öncelikle kurulacak tesisatın vana ve boruları için geçiş yerleri belirlenir. Duvarların hangi noktalardan delineceği kararlaştırıldıktan sonra, ölçüleri alınan boruların kelepçeler ile sabitlemesi yapılır. Yakıcı nitelik taşıyan cihazların vana ve makaronlu flexleri montajlanır. Boruların geçişi için açılan duvar delikleri alçı ile kapatılır, sayaç bağlantı noktalarında bulunan test nipeli sayesinde U manometreleri ile ön test gerçekleştirilir.

Uygulama Süresi
Tesisat döşeme işlemi ev ve ofisler için 1 gündür, daha geniş alana sahip yapılarda proje aşamasında montaj süresi belirtilir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler.
a) Tapu fotokopisi
b) Mülk sahibine ait nüfus cüzdan fotokopisi
c) Yapı kullanım izin belgesi
d) Adrese ait elektrik veya su faturalarından en az bir tanesi
e) Binada ilk kez doğalgaz kullanıma geçilecek ise apartman/site kararının fotokopisiİGA MÜHENDİSLİK 

Isıtma Soğutma Havalandırma ve İklimlendirme San.Tic.Ltd.Şti

Firma Bilgilerimiz

İGA MÜHENDİSLİK ISITMA-SOĞUTMA-HAVALANDIRMA VE İKLİMLENDİRME SAN.TİC.LTD.ŞTİ

İletişim Bilgilerimiz

Adres : Arapçeşme Mah. 1051/1. Sok. No:45/A Gebze/Kocaeli
Tel : (262) 646 3 442 (IGA)
Fax : (262) 646 5 442 (IGA)
Cep : (544) 718 07 61
Mail : iayar@igamuhendislik.com

Hizmetlerimiz

Isıtma Soğutma Sistemleri, Havalandırma Sistemleri, İklimlendirme Sistemleri, Sanayi Doğalgaz Tesisat Ve Proje İşleri Yapmaktadır